Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Częstochowa

Prasóweczki

Czym stanowi medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, zwana też holistyczną, zakłada całościowe podejście do zdrowia człowieka. Świadczy to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej skupia się nie ale na indywidualnym, najmocniej odczuwalnym przez osobę mającą problemie, jednak na jego systemie jako całości, na jaką pozostawia się wiele wpływających na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada i dodawanie nowych form zdrowienia, nie odżegnując się ani z rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Będzin

Idea medycyny zintegrowanej

Nie możliwość podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To rzeczywiście ona wykonała, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie istnieją już dla nas tak wielkiego zagrożenia. Farmacja rzeczywiście jest to reakcją na rozmaite problemy zdrowotne, jednak bynajmniej nie na całe. Opierając się tylko na działaniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że swoje zdrowie zależy z tego, w jaki styl jesteśmy na co dzień jako całość. Utrzymanie dobrego zdrowia oraz samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To właśnie zaniedbania w niniejszych regionach są winne występowaniu tzw. chorób cywilizacyjnych, w ostatnim ciągłych schorzeń autoimmunologicznych, w wojnie z którymi stosowanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew obiegowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami tradycyjnych metod zdrowienia. Przeciwnie, lubią oni gospodarkę i stanowienie medycyny akademickiej, bo wielu z nich istnieje dyplomowanymi lekarzami, doktorami a nawet profesorami na uczelniach medycznych. Istnieją obecne wysocy uczeni, praktycy i lekarze w przestrzeni zdrowia, którzy prowadzą szczególną uwagę na połączeniu wszystkiej myśli o zdrowiu oraz utrzymaniu człowieka.

Medycyna zintegrowana Będzin

Myślą oni na konieczność podejmowania wszelkich działań aby zapobiegać wadom i wybierać najbardziej ekologiczne i pewne metody migania z chorób a rozwiązania farmakolgoiczne używać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna konwencjonalna nie jest odpowiednia, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków bynajmniej nie przyniosło efektów, dlatego tak postanowiłam dowiedzieć się bardzo na punkt zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat badań naukowych, najpierw na swoją rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwoliło mi znaleźć korzystne rozwiązania, dzięki którym poznałam i obecnie sama pomagam osobom chorującym iść z przewlekłych choroby w oparciu o zasady zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Będzin

Zdrowienie w postępowaniu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie wszystkich naszych nam również dostępnych metod terapii w sensu jak najszybszej, całościowej poprawy zdrowia oraz samopoczucia osoby mającej. Mówimy tu więc zarówno o medycynie akademickiej, kiedy i ziołolecznictwie, terapii ruchem, a przede wszystkim o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy tez medycyny chińskiej. Niezmiernie istotna jest również książka z osteopatą, psychologiem lub coachem a jeszcze terapie mindfulness. Wszystka osoba, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna pamiętać i możliwość przepracowania ze lekarzem trudnych zasadzie i miłości, które jej prowadzą, a pracę mentalną powinno się używać jak integralną część indywidualnego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w dzisiejszych czasach nie możliwość zorganizować w normalnej przychodni, gdzie lekarzy gonią terminy i ograniczają skomplikowane procedury, zwykle w przypadku leczenia refundowanego. Problemem jest i zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie informacji na punkt medycyny zintegrowanej i wprowadzanie osób chcących na punkt możliwości uzyskania pomocy w terapii przygotowuje się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Będzin

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments