Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W przypadku wielu z nas zima jest często okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do aktywności fizycznej. Nie nazywając już nawet o zwykłym spacerze na ciekawym powietrzu… Co dobrze, w stanie zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie właśnie do dbania o kondycję fizyczną, a i do poziomu swej skóry. Na wesele wiosna jest świetnym okresem na to, aby wrócić do strategii i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich sytuacjach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w stanie zimowym, może korzystać inny przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno z rodzaju problemów skórnych, kiedy i całej kondycji organizmu i innych predyspozycji osoby korzystającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich możliwościach warto również przejawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można zaczerpnąć z kilku odmiennych zabiegów, gdyż ich realizowanie mogłoby wywołać do nadmiernego obciążenia organizmu.

Kiedy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która da na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy toż niezwykły gatunek oraz ewentualnie ważna je wypełnić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest tak ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Ciężko byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w czasie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeżeli tylko nie jest nowych przeciwwskazań do konkretnych kuracji, wynikających np. z znajomego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo dobrych metod. Do najczęstszych zabiegów w współczesnym stanie określa się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zrealizowania bierze się innego rodzaju kwasy, które, w współzależności od rodzaju i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą posiadać słabsze albo wyższe stężenie. Peeling chemiczny daje nie wyłącznie na uniknięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i pobudza rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń wykorzystuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją przeprowadzić nawet w przypadku cery naczyniowej i słabej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się dobrze jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, a również poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta metoda zbiera się zarówno w kuracjach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy dodatkowo w terapiach, których obiektem jest ogólna poprawa wyglądu cery. Środki tego standardu zezwalają na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która polega na dużym włożeniu w piłkę wybranego preparatu ze elementami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną z jej ostatecznych wad jest wtedy możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samodzielnego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z strony ciała, szczególnie narażonych na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych w stanie zimowym, są dłonie. To teraz na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z punktem wysuszonej i taniej role w ziemiach dłoni, optymalnym rozwiązaniem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są wykorzystywane w momencie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego rejonu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments